top of page
  • astrologneseveral

RETRO GEZEGENDEN SANA MESAJ VAR

"Tekrar olan yerde deneyim; deneyimin olduğu yerde ise ustalık vardır."


Retro gezegenler, doğum haritalarında asalet zayıflığı demektir; pek tabii bu haksız bir tanım değildir. Çünkü Retro Gezegen, engelleme, gecikme, kısır döngüler, abartılar, eksiklik, zayıflık veya bir tekrar enerjisini anlatır. Ancak bu bakış açısı tek başına eksik bir tanımdır.

Işık kaynaklarımız Güneş ve Ay asla retro yapmaz. Bu durum sembolik olarak, sistemin bizi hiç bir zaman ışıksız ve farkındalıksız bırakmadığı ya da ilahi planın hiç bir zaman bizim zayıflığımız üzerine çalışmadığı anlamına gelir. Evrensel sistem her zaman gelişime hizmet eder.


Doğum haritanızda, özellikle kişisel gezegenlerinizde( Merkür/Venüs/Mars) retro var ise, o gezegenin konusu, bulunduğu burç ve bağlantıları ile ilgili, bu hayatta halletmeniz gereken meseleler var demektir ve bu görevler kusursuz hale gelene kadar size ""bugün git yarın gel"" gibi bir tekrar enerjisi yaratır.. Retro'nun amacı, ilgili alanda bilinçli farkındalık kazanmanız için, ruhunuzda ki içsel bilgiyi size hatırlatmaktır. Bu yüzden çalışma prensibi "tekrar eden döngü" şeklindedir. Retro enerjisini sağaltmanın yolu, çıkışları ya da kolaylığı ise o gezegen konusuna objektif yaklaşım ve ilişkide olduğu diğer bağlantıların sentezidir.

Karma Astroloji' ye göre geçmiş yaşamda sınıfta kaldığınız ve bu yaşamda telafisini yapmakla yükümlü olduğunuz konuları gösterirken; Ezoterik Astroloji'ye göre retro gezegenle ilgili zaten bir iç biliş halinizin bulunduğu ve yaşam yolunuzda, bu İÇ BİLİŞ dengeye gelene kadar, deneyimlemek durumunda kaldığınız döngüleri anlatır.. Her iki bakışta temelde aynı şeyi söyler..

Kısaca Retro, aslında sizden o konuyla ilgili ustalık ve farkındalık bekler.

Astrolog Neşe Veral11 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page